BITCOIN NIE ZEJDZIE PONIŻEJ $28,000, TWIERDZI ANALITYK NA ŁAŃCUCHU

Silna korekta w dół na rynku Bitcoinów, którą można było zaobserwować na początku tego tygodnia, może stać się pełnoprawnym trendem niedźwiedzi, ponieważ BTC/USD z trudem pokonują pewne techniczne opory.

ŻE BITCOIN SPADŁBY O PONAD 50%

Wielu inwestorów zgadza się, że para może kontynuować swój ruch niżej, tworząc potencjalną strukturę odwrócenia niedźwiedziej formacji Head and Shoulder. Jako że Bitcoinista jest tutaj mowa, techniczny cel formacji jest poniżej 20.000$, co oznacza, że Bitcoin spadłby o ponad 50% z rekordowego poziomu blisko 42.000$ ustanowionego 8 stycznia.

Inne potencjalne niedźwiedzie wskaźniki pochodzą z krajobrazu makroekonomicznego. Jaśniejsze perspektywy rozwoju USA podważyły założenia dotyczące dłuższego rynku niedźwiedzi dolarowych. Po spadku w 2020 roku o 6,76 procent, w pierwszym tygodniu 2021 roku greenback wzrósł o 1,2 procent, co zmusiło analityków do ponownego przemyślenia długoterminowej niedźwiedziej tendencji.

To zatrzymało Bitcoin bulla w połowie drogi również dlatego, że handlowcy postanowili zabezpieczyć swoje zyski na lokalnych szczytach. Teraz, głębsza korekta cen jest świadkiem ograniczonej liczby transakcji pozagiełdowych, minimalnego napływu stabilnych monet na giełdy oraz wzrostu sprzedaży górników – wszystko to wskazuje na niedźwiedzią kontynuację na rynku Bitcoinów.

Jednak jeden z analityków uważa, że tak nie jest.

Ki-Young Ju, dyrektor generalny CryptoQuant – firmy zajmującej się analizą łańcuchów blokowych w Korei Południowej – zapewnił, że kurs BTC/USD nie spadnie poniżej 28 000 USD.

„Jest wielu inwestorów instytucjonalnych, którzy kupili BTC na poziomie 30-32 tys. dolarów“, powiedział Ju. „Odpływ Coinbase’a 2 stycznia był trzyletni. Spekulacyjne domysły, ale jeśli ci faceci stoją za tym wybiegiem, ochronią poziom 30 tys. dolarów. Nawet jeśli się zanurzymy, to nie spadnie poniżej 28 km.“

TECHNICY Z TYŁU BITCOIN BULLS

Bardziej doświadczeni analitycy popierają potencjalny spadek cen Bitcoinów, ponieważ krypto waluta handlowała o 16 procent wyżej od jej lokalnego niskiego poziomu blisko 30.000 dolarów.

Jeden z niezależnych analityków powiedział, że kurs BTC/USD nie spadnie poniżej 32.000 USD w oparciu o wsparcie techniczne, które utrzymuje się na tym poziomie. Pseudonimowa jednostka zaprezentowała parę wewnątrz formacji w trójkącie symetrycznym, potwierdzoną przez co najmniej dwa reaktywne wierzchołki na linii trendu spadkowego i dwa reaktywne niży na linii trendu wzrostowego.

„Bitcoin nie schodzi poniżej 32 tys. dolarów tak długo, jak długo utrzymuje się linia trendu wzrostowego“, stwierdził analityk, stawiając potencjalny cel wzrostu kryptokurcji w pobliżu linii trendu spadkowego – czyli powyżej swojego poprzedniego rekordowego poziomu blisko 42 tys. dolarów.